TAV Technologies Bakü’de hizmet verecek

Şirket tarafından geliştirilen Slot Coordination and Management System (SCMS) ve Travel Document Authorization System (TDAS) adlı dijitalleştirme teknolojileri Haydar Aliyev Havalimanı’nda kullanılacak.

ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk, “Bu proje, şirketimiz için önemli bir kilometre taşı olan Azerbaycan’daki ilk girişimimizi temsil ediyor. İleri teknoloji sistemlerimizin Haydar Aliyev Havalimanı’nın dijitalleşmesine, operasyonel verimliliğin gelişmesine ve yolcu memnuniyetinin artmasına katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. Azerbaijan Airlines CJSC (AZAL) 1’inci Başkan Vekili Samir Rzayev ise “Haydar Aliyev Havalimanı ile TAV Technologies arasındaki işbirliği, yolcu hizmet kalitesini artırmak ve operasyonel verimliliği optimize etmek için ileri teknolojilerin kullanılması konusunda yeni olanaklar sunacaktır” diye konuştu. 

Havalimanı teknolojisi çözümleri sağlayan TAV Technologies tarafından geliştirilen Slot Koordinasyon ve Yönetim Sistemi (SCMS) ve Seyahat Belgesi Kontrol Sistemi (TDAS), havalimanlarında havayolu ve yolcu hizmetlerinin iyileştirilmesine katkıda bulunuyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir