SHIB Roketledi: Bir Sıfır Silmeye mi Hazırlanıyor?

Ünlü meme coin Shiba Inu (SHIB), bir gecede değerinde kayda değer bir büyüme sergileyerek kripto para dünyasında bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Son veriler itibariyle SHIB %18,32 gibi şaşırtıcı bir artış göstererek fiyatını 0,00000964 dolara yükseltti. Mevcut fiyatın 0,00000928 dolara gerilemesiyle birlikte hafif bir geri çekilme yaşanmış olsa da, 24 saatlik toplam büyüme %15,48 gibi etkileyici bir seviyede bulunuyor. İşte detaylar…

SHIB fiyatı yükselişte

Shiba Inu topluluğu, SHIB’in değerine %7,43 daha ekleyerek potansiyel olarak başka bir sıfırı ortadan kaldıracağı ve imrenilen 0,00001 dolar seviyesine ulaşacağı anı sabırsızlıkla bekliyor. Özellikle, önde gelen kripto traderı ve podcaster Scott Melker, 0.0000114 dolarlık olası bir hedef önererek daha fazla bir artış öngörüyor. Bununla birlikte Melker, coinin faydasını reddediyor. Tek amacının daha fazla Bitcoin için ticaret yapmak olduğunu söylüyor. Üstelik coini “işe yaramaz” olarak nitelendiriyor. SHIB’in son rallisinin arkasındaki itici güç, Bitcoin ve Ethereum’un yukarı yönlü hareketleriyle bağlantılı görünüyor. Bitcoin Cuma günü %3’lük bir artış yaşayarak 37.500 dolar seviyesini geri alırken, Ethereum ise BlackRock’ın Ethereum ETF’si için başvuruda bulunma niyetine ilişkin haberlerin etkisiyle %11’in üzerinde yükseldi.

Shiba Inu yakımları hız kazandı

Eş zamanlı olarak, Shiba Inu topluluğu token’ın desteğini güçlendirmek ve değerini artırmak için aktif olarak çaba sarf ediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde yaklaşık 46,14 milyon SHIB tokenı yakılarak ilk arzdan toplam 410 trilyon tokenın yakılmasına katkıda bulunuldu. Yakım girişimi, kıtlık yaratarak dolaşımdaki arzı azaltmayı ve potansiyel enflasyonist etkileri hafifletmeyi amaçlıyor. Yalnızca son yedi gün içinde 361,81 milyon token yakılarak mevcut arz daha da azaltıldı.

Bu yazının yazıldığı sırada, SHIB son yirmi dört saat içinde yüzde 15’lik bir artış yaşayarak 0,000009052 dolara ulaştı. Haftalık fiyat artışı %15,12 gibi etkileyici bir oranda gerçekleşirken, toplam işlem hacmi %23 artarak 347 milyona ulaştı. İlginç bir şekilde, SHIB’nin fiyatı yükselmeye devam ederken, ShibariumScan, Shiba Inu Layer 2 ağı Shibarium’daki faaliyetlerde %38’lik bir düşüş olduğunu bildirdi. Buna rağmen, kripto topluluğu tetikte olmaya devam ediyor ve token’ın piyasadaki yükselişini yakından izliyor. Yatırımcılar ve meraklılar şimdi Shiba Inu’nun ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceğini merak ediyor. Ayrıca kripto para dünyasındaki yolculuğunda önemli bir anı işaret ederek fiyatındaki bir sıfırı daha silerek önemli bir kilometre taşına ulaşıp ulaşamayacağını merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx