Elektrik süpürgesinin gücünü 3 kat artıran yöntem! Ses yapmadan tüm tozları vantuzluyor

Ev temizliğinde en çok kullanılan aletlerden biri de elektrik süpürgesidir. Zaman içerisinde tıkanmaya başlayan süpürgeler bir süre sonra etraftaki kiri çekmemeye başlayabilir.

ELEKTRİK SÜPÜRGESİ NASIL TEMİZLENİR?

Tıkanan süpürgeler temizlik aşamasındayken birçok yerin tam olarak temizlenmemesine neden olur. Ancak elektrik süpürgesinin çekim gücünü küçük yöntemlerle artırabilirsiniz. Düzenli makine temizliği, birçok problemi çözebilir.

Özellikle toz torbası olan makinelerde torba doldukça çekim gücü yavaşlamaya başlar. Bu nedenle torbalar çok dolana kadar beklemek yerine düzenli olarak torba değişikliği yapabilirsiniz.

Elektrik süpürgesi tozlu alanları daha az çekiyorsa boru ve fırça kısmına bazı nesneler sıkışmış olabilir. Bu kısımları parçalara ayırarak içerisinde bir şey kalıp kalmadığını kontrol edin. Tozdan arındırmak için ise ılık suyun altında açık kısımları yıkayabilirsiniz.

Fırçadaki tiftikleri temizlemek süpürgenin kirli alanları daha kolay çekmesine yarayacaktır. Çekim gücünü artırmak adına fırçada kalan kir, saç veya tozu iyi temizlemeniz gerekir.

Elektrik süpürgesinin boru kısmını temizlemek için prize takılı olmadığından emin olun. Toz haznesini boşaltmak ve bir alan açmak çok verimli olacaktır. Temiz hava akışı sayesinde süpürgeniz eski hızına kavuşabilir.

Boru uçlarında oluşan tıkanıklıkları bir çubuk ve bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Ancak boruya zarar vermediğinizden emin olun. Boruları temizlemenin en basit ve pratik yollarından biri ise üfleyen cihazlardan yardım almaktır.

Hortum içerisinde biriken tıkanıklığı gidermek yapısı nedeniyle zor gibi gözükse de basittir. Hortum kısmındaki tıkanıklığı giderirken hortuma zarar vermeden bükebilirsiniz. Elektrik süpürgesinin bu bölümlerini iyice temizlemek önemlidir.

ELEKTRİK SÜPÜRGESİ FİLTRESİ YIKANIR MI? ,

Öncelikle her elektrik süpürgesinin farklı teknikleri olabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu nedenle ilk olarak modelin kullanıcı el kitabını kontrol edebilirsiniz.

Kılavuzun içinde filtre bakımıyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Hangi tür filtrenin yıkanabildiğini bu sayede öğrenebilirsiniz. Belirtilen talimatlara uygun bir şekilde filtreleri yıkayabilirsiniz. Ancak önce filtre içerisindeki tozu dikkatlice ayırmanız gerek.

Kullandığınız süpürgenin filtresi yıkamaya uygunsa ılık su ve az miktarda deterjan kullanabilirsiniz. Aşırı sıcak su ve kimyasaldan uzak tutmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Filtre malzemesine zarar vermekten kaçının.

Filtreyi yıkadıktan sonra ise kurumasını bekleyin veya talimatlarda yer alan kuruma tekniklerini uygulayın. Bu yöntemlerle birlikte elektrik süpürgenizin çekim gücü artabilir. Süpürgeler ev temizliğinde çok daha kullanışlı hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx