Yeğeni ve iş insanı yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlar devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube ekipleri, örgüt lideri Fetullah Gülen’in yedi yıldır firari olan yeğeni Asiye Gülen’i saklandığı evde yakaladı. Yine FETÖ üyesi olmak suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve İstanbul’da yakalanan Boydak Holding’in eski yöneticisi Mustafa Boydak da tutuklandı.

ÇOK SAYIDA DİJİTAL MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yedi yıldır saklanan yeğeni Asiye Gülen, Esenyurt’ta polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. Gülen’in evinde çok sayıda bilgisayar, dijital materyal ve sim kart ele geçirildi. Gülen için ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. Gözaltına alınan Gülen sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

PARA TOPLAMADAKİ EN BÜYÜK KAYNAK

Kaynak Holding’e bağlı Sızıntı ve Aksiyon gibi dergileri çıkaran Işık Yayıncılık’a yönelik operasyon sonrasında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan fezlekede 20’si tutuklu aralarında Asiye Gülen’in de bulunduğu 31’i firarı toplam 55 kişi için silahlı terör örgütü üyeliği kapsamına aralarında 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılması talep edilmişti.

Fezlekede, örgütün para toplamadaki en önemli şirketlerinden birisinin Işık Yayıncılık olduğu vurgulanırken, soruşturma kapsamında bir itirafçının Işık Yayıncılıkla ilgili bilgilerini de yer verilmişti. İtirafçı, Işık Yayıncılık içerisinde resmi olmayan ve ismi “Akademi” olan bir yapı olduğunu ve bu yapının çalışma yerinin Üsküdar’da bulunduğunu söyledi. Akademinin faaliyet konusunun Türkiye ve dünyaya örgüt içerisinde faaliyet gösterecek molla, imam, abi gibi vasıflardaki şahısları yetiştirdiğini belirtti. Bunları da Işık Yayıncılık’ın finanse ettiğini kaydetti.

“HINZIR GİBİ İŞLEM YAPTILAR, HIZIR GİBİ LANSE ETTİLER”

Fezlekenin genel değerlendirme bölümünde ise ilginç bilgilere de yer verilmişti

Toplanan himmet paralarıyla örgütün propagandasını yapmak için geziler düzenlendiği anlatıldı. Bu gezilere de ABD kongre üyeleri, yardımcıları, ABD donanmasında ve ordusunda görevli askerler, diplomatlar, Kanadalı hakimler, CIA çalışanlarının davet edildiği kaydedildi. Başta Hollanda olmak üzere Avrupa’dan çok sayıda diplomatın da bu yardım paralarıyla Türkiye’ye getirilip ‘krallar’ gibi ağırlandığı aktarılan fezlekede, örgütün böyle davranarak da ‘hınzır’ gibi işlem yaparak kendilerini ‘hızır’ gibi lanse etmeyi başardığı anlatıldı.

BOYDAK DA TUTUKLANDI

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan Boydak Holding eski yöneticisi Mustafa Boydak da tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, örgütün finans kaynaklarından olan ve TMSF’ye devredilen Boydak Holding’in eski yöneticisi Mustafa Boydak’ın Ataşehir’de olduğunu tespit etti.

Kayseri’den hakkında FETÖ’ye üye olma suçundan aranma kaydı ve hakkında 7 yıl 6 ay kesilmiş hapis cezası olan Boydak, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği ekiplerince yakalandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Boydak, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx