Ümit Özdağ’dan erken seçim açıklaması

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Seçimlerin mayısta gerçekleşeceğini düşünüyorum yani olağan tarihinden bir ay önce” dedi.

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “8 Ağustos gecesini Çanakkale’de 57. Alay’ın harp sırasında karargah kurduğu alanda geçireceğiz.” dedi. Özdağ, Çanakkale’deki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, 9 Ağustos’un Birinci Anafartalar Zaferi’nin yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

Zaferin Türk tarihi açısından en kıymetli günlerden birisi olduğunu, parti olarak bu zaferi gençlerle birlikte kutlamayı istediklerini belirten Özdağ şöyle devam etti:

“Bu maksatla Türkiye’nin değişik yerlerinden her yaştan Türk gencini Çanakkale’ye davet ettik. 8 Ağustos gecesini Çanakkale’de 57. Alay’ın harp sırasında karargah kurduğu alanda geçireceğiz. Gece arkadaşlarımız, genç kardeşlerimiz şehitlerimizin ve artık rahmete kavuşan gazilerimizin üzerinde savaştığı, yaşadığı ve altına gömüldüğü pak Türk toprağı üzerinde uyuyacaklar. Dua edecekler. Muharebeleri anlatanları dinleyecekler. Sonraki sabah kalk borusuyla kalkılacak ve müteakiben Conk Bayırı’na gerçek, 57. Alay yürüyüşü ismini verdiğimiz yürüyüşü elimizde Türk bayraklarıyla gerçekleştireceğiz.”

BURADA YALNIZCA TÜRK BAYRAĞI OLACAK

Bu anmayı her sene yapmayı planladıklarını lisana getiren Özdağ, “Bu aktifliği Zafer Partisi düzenliyor ancak bu bütün Türk gençliği ve bütün Türk milletine mensup fertlerin aslında ortak yürüyüşüdür. Onun için hangi partiye oy verirse versin eline Türk bayrağını alarak gelecek olan herkes bizim konuğumuzdur. Burada parti bayrağı yok, burada yalnızca Türk bayrağı olacak.” diye konuştu.

Bir gazetecinin seçimlerin ne vakit gerçekleşeceği ve seçim takvimi varsayımına ait sorusu üzerine Özdağ, “Seçimlerin mayısta gerçekleşeceğini düşünüyorum yani olağan tarihinden bir ay önce” dedi. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.