Türkiye Kasaplar Federasyonu Lideri’nden ‘petshop’ açıklaması: ‘Yanlış anlaşılmışız’

Petshopların kasaplar odalarına bağlanmasıyla ilgili açıklama yapan Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, yanlış anlaşıldıklarını söyledi.

Petshopların odalaşmadığı kentlerde canlı hayvan satanların Kasaplar Odası’na, yem satanların ise Fırıncılar Odası’na kaydedildiğini, düzenlemenin ise yeni olmadığını kaydeden Yardımcı, “1 yıl evvel yapılan bir düzenleme. Büsbütün esnafı korumak için yapılmış bir çalışma lakin görüyorum ki yanlış anlaşılmışız. Petshoplardan canlı hayvan satanlar şayet odalaşamadıysa karma oda olarak Kasaplar Odası içinde yer alıyor. Yem satanlar ise Fırıncılar Odası’nın çatısı altında toplanıyor. Antalya’daki petshopların tamamında veteriner var. Sistemli ve sağlıklı biçimde hayvan satışı yapılıyordu. Bence petshoplarda canlı hayvan satışı yapılmadır” diye konuştu.

‘KASAPLARDA KEDİ KÖPEK Mİ SATILACAK?’

Vatandaşın reaksiyon gösterip ‘Kasaplarda kedi köpek mi satılacak?’ biçiminde konuştuğunu da söz eden Yardımcı, bu türlü bir durumun kelam konusu olmadığını kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.