Songül Karlı’yı dolandırdığı argümanıyla eski eşine 10 yıla kadar mahpus istemi

Şarkıcı Songül Karlı’nın Sultanbeyli’de bulunan yerini kendisinden habersiz formda sattığı ve ayrıyeten, yaklaşık 100 milyon lira dolandırıldığı argümanıyla şikayetçi olduğu eski eşi Metin Yüncü’nün de ortalarında olduğu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

ESKİ EŞE 10 YILA KADAR MAHPUS TALEBİ

Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanıklar Sezai Temuroğlu ile Metin Yüncü’nün fikir ve hareket birliği içerisinde üzerlerine atılı kabahati işlediklerini belirterek sanıkların ‘nitelikli dolandırıcılık’ cürmünden farklı ayrı 3 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılmasını talep etti.
Açıklanan mütalaada ayrıyeten, sanık Ali Barbaros Ataç hakkında ise kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediği gerekçesiyle beraatına karar verilmesi talep edildi.

Duruşmada sanıkların avukatları, temele ait mütalaaya karşı savunma yapabilmek için mahkemeden mühlet talep etti. Alınan savunmaların akabinde mahkeme, sanık tarafına temele ait mütalaaya karşı savunma yapmaları için mühlet verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 16 Aralık 2020’de gözaltına alınan ve daha sonra hür bırakılan şüpheliler Metin Yüncü, Barbaros Ataç ve Sezai Temuroğlu’nun ‘dolandırıcılık’ cürmünden 3’er yıldan 10’ar yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.