Silivri’de 2 polisi yaralayan bıçaklı saldırganın kimliği belirli oldu

İstanbul Silivri’de kaymakamlık binası önünde 2 polis memurunu bıçakla yaralayan şüphelinin Abdülkerim Satuk Buğra Dağ (28) olduğu tespit edildi. Dağ’ın kamuoyunda ‘Ebu Hanzala’ olarak bilinen Halis Bayancuk kümesine yakın olduğu belirtildi.

Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde vazifeli bir polis memuru ile Muhafaza Şube Müdürlüğü’nde misyon yapan bir polis memuru, kaymakamlık binası önünde beklerken elinde bıçak olan kişi, polis memurlarına yanlışsız koştu. Bıçaklı saldırgan 2 polis memurunu yaraladı. Saldırgan ayağından vurularak yakalandı. Yaralı 2 polis memuru ile bıçaklı saldırgan hastanede tedavi altına alındı.

Terörle Çaba Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü grupları olayla ilgili inceleme başlattı. Yapılan araştırmalar kapsamında şüphelinin Abdülkerim Satuk Buğra Dağ olduğu tespit edildi. Olayla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dağ’ın kamuoyunda Ebu Hanzala olarak bilinen ve terör örgütü IŞİD yöneticiliğinden cezaevinde bulunan Halis Bayancuk kümesine yakın olduğunu söyledi. Dağ’ın hastanedeki tedavisi devam ederken tabirinin ise taburcu olduktan sonra alınacağı öğrenildi. DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.