Restoran sahibini bulamayınca çalışanları darp etti

Olay, 6 Temmuz akşam saatlerinde İstanbul Avcılar Merkez Mahallesinde bulunan bir kafede yaşandı. Argümana nazaran, 5 kişi akşam saatlerinde restoranın önüne gelerek işyeri sahibi Adnan Alberkdar’ı çağırdı. Restoran sahibi bulamayan şahıslar, bu sefer de restoran çalışanlarına saldırdı.

Kafenin içine giren saldırganlar, bir çalışanı sandalye ile darbetti. Başka çalışanlara da saldıran şüpheliler, daha sonra tehditler savurmaya başladı.

Bu sırada bir kişi eline aldığı tabanca ile dükkanın önüne geldi. İçerde arkadaşının darbedildiğini gören bir çalışan, saldırganlara karşılık vermek istedi. Tabancalı saldırgan, arkadaşına saldırıldığını görünce ateş etti.

Tabancadan çıkan mermiler kimseye isabet etmedi. İşyeri sahibine tehditler savuran şüpheliler, daha sonra olay yerinden ayrıldı. Alberkdar ise olay sonrası polis merkezine giderek saldırganlardan şikayetçi oldu. Alberkdar tabirinde saldırganların bir müddettir tehdit iletileri aldığı Mjd Alzibak tarafından tutulduğunu söyledi. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansırken, polis takımlarının olayla ilgili çalışması sürüyor.

“5 KİŞİ GELİP SALDIRMIŞLAR”

Restoranın çalışanlarından Ömar Tarfah, “Bize daima geliyorlar. Silahla saldırdılar. Bizim elemanlarımızı darp ettiler. Biz bunu her vakit yaşıyoruz. Yeni bir şey değil. Buraya 5 kişi gelip, saldırmışlar. Bizim arkadaşlarımız ne yapacak? Adamların ellerinde silah var. Bizim arkadaşlarımızın elinden bir şey gelmez. Bizi tehdit ediyorlar. Bizi yolda gördükleri vakit durduruyorlar. Burada çalışıp çalışmadığımızı soruyorlar. Evet deyince de ‘Buradan çabucak gidecekseniz. Gözümüz görmesin’ diyorlar. Artık nefret ettik. Görünce yolumuzu değiştiriyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.