Rasim Ozan Kütahyalı ‘korkuyordu’ dedi, Uğur Dündar karşılık verdi

Rasim Ozan Kütahyalı katıldığı YouTube yayınında Ayşenur Arslan’ın Türk Direnç Teşkilatı ile ilgili kelamlarından ötürü “hapse atılacağını” lakin kendisinin ortaya girdiğini söyledi.

Kütahyalı, Uğur Dündar için ise, “28 Şubat’ta tutuklanmaktan korkuyordu Uğur Dündar. Beni aradı. Bir laf var piyasada dedi, sen Uğur Dündar’ı bitireceğim diyormuşsun. Güldüm, o denli bir şey demiyorum, korkuyordu. O denli bir şey yok dedim” savında bulundu.

‘YALANDAN KİM ÖLMÜŞ?’

Dündar, Kütahyalı’nın argümanlarına TELE1’de Enver Aysever’in sunduğu ‘Gündeme Not’ programında karşılık verdi. “Yalandan kim ölmüş diyorum. O şahsa bu türlü karşılık vermiş olayım” diyen Dündar, 28 Şubat’taki halini anlattı.

Dündar şunları söyledi:

“Ben 28 Şubat sürecinde, bizim efsanevi liderimiz Aziz Yıldırım’ı asıp kestikleri periyotta Mehmet Baransu’nun canlı yayınına telefonla bağlandım. Mehmet Baransu’ya ‘Bu yaptıkların yanlış, müfterisin’ dedim. O da ‘Yalan söylemiyorum, ben Uğur Dündar efsanesini bitireceğim’ dedi. Ben de bunun üzerine ‘Ya sen kimsin Uğur Dündar efsanesini bitirmek kim? Sen daha ana rahmine düşmediğin yıllarda Uğur Dündar bu memleketin meselelerine baş yoruyordu, kelle koltukta her güç odağıyla gayret ediyordu?’ ‘Fetullah Gülen’i kast ederek sen değil senin padişahın gelse Uğur Dündar efsanesini bitiremez’ dedim… O kadar bloke oldu ki ağzı burnu kurudu. Telefonu kapatırken de ‘Bu konuşmanın üstüne bir su iç de kendine gel’ dedim. Ancak Mehmet Baransu cezaevine düştüğünde onunla ile ilgili tek söz etmedim. Benim prensibimdir düşene vurmam.

‘TARİHİ KAYITLARI GÖSTEREYİM’

Ayrıyeten tekrar ’28 Şubat’ta Uğur Dündar bu türlü şöyle yaptı’ diyenlere tarihi kayıtları göstereyim… Darbeleri Soruşturma Komitesi Meclis’te toplandı. Şu an DEVA Partisi Genel Lider Yardımcısı İdris Naim Şahin ve AKP’li Nimet Çubukçu’nun başkanlığını yaptığı o komitede dedim ki ‘Bakın benim adım Uğur Dündar. Ben diğerlerine benzemem. Ben buraya nedamet getirmeye, günaha çıkarmaya gelmedim. Ben yaptığım tüm haberlerin altına bugün de imza atarım…’ Ben bunu demiş bir beşerim. Uğur Dündar’a korkak diyecek birisi anasının karnından doğmadı şimdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.