MHP’li Yalçın’dan Davutoğlu ve Babacan’a: Siyaset artıkları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nu ve DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ı amaç alarak birtakım paylaşımlarda bulundu. Yalçın, “Her iki siyaset artığı da uğradıkları derin inkisarın hiddeti ve hazımsızlığıyla kendilerini kıymetli mevkilere taşıyan eski partilerine karşı ihanetin, vefasızlığın, cibilliyetsizliğin, nankörlüğün en uç örneklerini veriyor” sözlerini kullandı.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden iletilerini paylaşan Yalçın, şu sözleri kullandı:

‘O BİR KURU GÜRÜLTÜ VİRTÜÖZÜ’

“Mazul ve sakıt Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu; illet nezdinde prestij ve ilgi göremeyince, devayı tufeyli üzere MHP’nin sırtına yapışarak gündeme gelmekte bulmuş. Esasen Davutoğlu, kendini devletin en üst mevkiine çıkaran bir partiden siyasi
asalaklıkları yüzünden gönderilmedi mi? Davutoğlu’nun, davul üzere boş boş gümleyerek gürültü çıkarmaktan öbür becerisi yok. O sebeple Davuloğlu unvanını köküne kadar hak ediyor. O bir kuru gürültü virtüözü…

Ahmet Davuloğlu, tekrar yememiş içmemiş, Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye lisan uzatmış. Neymiş, Sayın Devlet Bahçeli 57. hükümet periyodunda merhum Bülent Ecevit’i kundaklamışmış. Haydi oradan! Davutoğlu 57. Hükümet devrinde kundakta değildi, 40 yaşlarındaydı fakat görünen o ki 10 yaşlarında bir çocuğun zekâ ve hafızasına sahipti.

‘CUMHUR İTTİFAKINI KUNDAKLAMA MİSYONUNU YERİNE GETİRMEYE ÇABALIYOR’

Sayın Ecevit’in partisi DSP’nin kendi içinden kundaklandığını, DSP’yi iktidardan uzaklaştırıp koalisyonu parçalama operasyonunun terörle çabayı sekteye uğratmak ve Türkiye’yi hizaya getirmek için global aktörlerce tezgâhlandığını sokaktaki vatandaş bile unutmadı.

Şimdi tıpkı Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın particikleri de ABD ve AB güdümünde üstlendikleri, iktidarı ve Cumhur İttifakını kundaklama misyonunu yerine getirmeye çabalıyor. Her iki siyaset artığı da uğradıkları derin inkisarın hiddeti ve hazımsızlığıyla kendilerini kıymetli mevkilere taşıyan eski partilerine karşı ihanetin, vefasızlığın, cibilliyetsizliğin, nankörlüğün en uç örneklerini veriyor.

Liderimizin sıhhati de hamdolsun çok âlâ. Davutoğlu ve benzerleri üzere unutkan, yetersiz, çapsız oldukları hâlde hem kel hem fodul misali davranan beşinci sınıf, düşük kalibreli siyaset oyuncularının duçar olduğu amansız illetlere bakınca; nihayetsiz şükürler olsun diyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Ahmet Davutoğlu, dün gece Twitter’dan bir görüntü paylaşmış ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’ye, “Sizin ruhsal sıhhatiniz konusunda önemli halde dertliyim. Bir insan nasıl bu kadar öfkeli olabiliyor? Lisanına nasıl bu kadar ağır sözler yükleyebiliyor?” tabirlerini kullanmıştı.

Davutoğlu, “Siz tarihe yoldaşını yolda bırakan bir başkan olarak geçeceksiniz. Sayın Ecevit’i nasıl bıraktığınızı herkes biliyor. Siyasi kundakçı diyorsunuz ya kim kundakladı o hükümeti? Artık Sayın Erdoğan’ı da buradan uyarıyorum. Yakın bir vakitte tıpkı kundakçılığı, şu anki Cumhur İttifakı’na yaparsa hiç şaşırmayın Sayın Erdoğan. Aslında Sayın Bahçeli bu iletilerini bize vermiyor, Sayın Erdoğan’a veriyor. Sakın ola ki yine demokratik bir yaklaşımla, yeni bir zihniyet geliştirmeye kalkma. ‘Serok Ahmet’ tabiriyle bana yüklenirken aslında öbür yerlere de ileti veriyor” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.