Meral Akşener’in ‘yurt dışına sarfiyat misin?’ diye sorduğu öğrenci: Koşa koşa giderim

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, gençlerle daha evvel yaptığı sohbete ait bir görüntü paylaştı ve “24 yaşında bir genç kızımızın omzunda yük, kalbinde acı ve ruhunda yara açan bu değersizlik hissi, ne yazık ki ülkemizdeki birçok gence sirayet etmiş durumda. Bu yüzden her şeyden evvel gençlerimizi dinleyecek, anlayacak ve hak ettikleri imkanlara kavuşmalarını sağlayacağız” dedi.

Meral Akşener, gençlerle daha evvel yaptığı sohbete ait bir görüntüyü bugün toplumsal medya hesabında paylaştı.

Sohbet ettiği genç bir kızın “Burada sahiden ben kıymet gördüğümü hissetmiyorum” kelamlarına dikkat çeken Akşener, paylaşımında şunları kaydetti:

  • 24 yaşında bir genç kızımızın omzunda yük, kalbinde acı ve ruhunda yara açan bu değersizlik hissi, ne yazık ki ülkemizdeki birçok gence sirayet etmiş durumda. Bu yüzden her şeyden evvel gençlerimizi dinleyecek, anlayacak ve hak ettikleri imkanlara kavuşmalarını sağlayacağız.

Videoda ise genç kız, Akşener’e şunları anlattı:

“AİLEME DAYANAK OLMAK ZORUNDAYIM. BENDEN SONRA KARDEŞLERİM VAR”

  • 24 yaşındayım. Çocuk gelişimi mezunuyum, ön lisans mezunuyum. Gelir koşullarımızdan ötürü lisans olarak devam edemedim. Açıktan devam ediyorum. Lisans 4. sınıf öğrencisiyim Bundan 5 sene sonra kendimi hiçbir yerde göremiyorum açıkçası. Şu an bir özel kesimde çalışıyorum ancak mesleğimi yapamıyorum esasen. Böyle… Yani ben kendi mesleğimi yapmak istiyorum aslında, çok affedersiniz. Lakin işte ülkenin kurallarından ötürü hakikaten başvurmadığım bir özel bölüm de kalmadı benim. Lakin herkes ya tecrübeli arıyor… Güya annemizin karnında alacağız bu tecrübesi. Hani ben şey de dedim; ‘Ben hiçbir halde maaş istemiyorum. Gelip gideyim, mesleğimi öğreneyim. En azından hani mesleğimi idame ettireyim’. Lakin ona da yanaşmıyorlar hiçbir biçimde. Biz beş kardeşiz, mecbur mesleğimi de hani KPSS’ye çalışıp atanmayı bekleme üzere bir seçeneğim yok. Aileme takviye olmak zorundayım. Benden sonra kardeşlerim var. Onları düşünmek zorundayım kendimden evvel. Bu biçimde.

“GİDERİM, KOŞA KOŞA GİDERİM”

Akşener’in, “Fırsatın olsa yurt dışına sarfiyat misin” sorusuna genç kız, “Giderim, koşa koşa giderim. Yani zira burada nitekim ben kıymet gördüğümü hissetmiyorum. Buradan söyleyebilirim, yani ben koşa koşa giderim fırsatım olsa” karşılığını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.