LGS 2.nakil sonuçları sorgulama… 2022 MEB, LGS 2.nakil sonuçları nasıl? LGS 3.nakil ne vakit?

MEB’in yayınladığı bilgilere nazaran nakil takvimi ile 1-05 Ağustos 2022 tarihleri ortasında tamamlanan LGS nakil süreçleri sonrasında LGS 2. tercih sonuçları 8 Ağustos 2022 tarihinde açıklandı. İşte detaylar…

LGS 2.NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS kapsamında yerleştirmeye temel ikinci nakil sonuçlarının “meb.gov.tr” ve “sonuc.meb.gov.tr” adreslerinden erişime açıldığını bildirdi.

LGS 2.NAKİL SONUÇLARI NASIL?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yerleştirmeye temel ikinci nakil sonuçlarına ait yaptığı açıklamada 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına nazaran tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye temel birinci nakil sonunda yüzde 97’ye yükseldiğini hatırlattı.

İkinci nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos’ta alındığını söz eden Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye temel ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara nazaran, öğrencilerimizin yüzde 97.6’sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize iyi olmasını diliyorum.” tabirlerini kullandı.

LGS 3. NAKİL MÜRACAAT NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iki nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil kurulları aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi.

Lise adayı öğrenciler, 3.nakil müracaatlarının 9-17 Ağustos‘ta yapacaklar. 19 Ağustos‘ta ise LGS yerleştirme süreci büsbütün bitecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.