Kılıçdaroğlu millet bahçesi palavrasını sürdürerek yeniden tehditler savurdu: Oraya birisi girerse göreceğiniz var

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün Atatürk Havalimanı toprağına yapılacak millet bahçesine karşı çıkarak yatırımcı ve müteahhitleri tehdit etti. Geçtiğimiz yıllarda ‘Millet bahçesi bizim projemiz’ açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu’nun bu çelişkisi reaksiyonlara neden oldu.

“Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz” sözünü kullanan Kılıçdaroğlu, 2018 yılında katıldığı televizyon programında şu tabirleri kullanmıştı:

“Bizim telefonlarımızı dinledikleri için, orayı ne yapacağımızı öğrenip yeşil alan yapacaklarını açıkladılar. Biz oranın planlarını dahi yaptık. Hangi kültür merkezlerini yapacağımızı, binaların biçimi dahil bütün bunların hepsi hazırlandı. Bizim İstanbul büyükşehir belediye lider adayımız bunu açıklayacak. Bakın bu çok değerli bir bilgi, değerli bir argüman. O milletvekilimizin elinde yaptığı projeler, fotoğraflarıyla birlikte var. Bütün bunların hepsi hazırlandı.”

“NEYMİŞ BEN PARK YAPILMASINI ÖNERMİŞİM”

CHP önderi, çelişkili açıklamalarını bugün gerçekleştirdiği küme toplantısında sürdürdü. Parti kümesine seslenen Kılıçdaroğlu buradan müteahhitleri tehdit etmeye devam etti. Kılıçdaroğlu şu tabirleri kullandı:

“Dün akşam bir tweet attım. Atatürk Havalimanı’yla ilgili. Neymiş, ben havalimanın park yapılmasını, pistlerin kırılmasını önermişim. O müteahhitte sesleniyorum, o makineleri çek, pistlere dokunma. Kanal İstanbul üzere. Oraya birisi girerse göreceğiniz var. Asla buna müsaade vermeyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.