Kaftancıoğlu: İstanbul’daki hanelerin yarısının kapısı çalındı

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, ‘80 Günde Devr-i Alem’ başlıklı saha çalışmasını vilayet başkanlığında açıkladı.

Kaftancıoğlu, insanların siyasetçiler tarafından unutulmasından yakındığını söyledi. İki buçuk milyon hanenin kapısını çaldığını belirten Kaftancıoğlu, “Vatandaş artık kendisinin unutulmasından, bilhassa iktidar tarafındaki siyasetçiler tarafından bir nasılsınız bile denmemesinden o kadar rahatsız ki hepimiz bunu deneyimledik. Her bir arkadaşımız yaptığı konut ziyaretini sisteme giriyor. Her bir hane ziyareti sonrasında notlar alınıyor. Öbek sorumluları, herkes bu bilgiyi görerek faydalanıyor. Vatandaşın problemini çözmekte bize katkı sunar hale getiriyoruz. İstanbul’da bulunan 4 küsür milyon hanenin yüzde 50.51’inin kapısı çalınmış durumda” dedi.

İktidar olduktan sonra da beşerlerle bağlantı kurmaya devam edileceğini söyleyen Kaftancıoğlu, “Eskiden belirli yerlerde çaldığımız kapı hızımıza kapatılıyordu. Artık karşımıza çıkan vatandaşa ‘nasılsın’ diyoruz, tenkitlerini alıyoruz, yardımcı olacağımız bir mevzu varsa yardımcı oluyoruz, CHP iktidarında problemlerin nasıl çözüleceğini anlatıyoruz, vatandaşı ikna etmeye çalışıyoruz, ne memnun ki vatandaş ikna bu konuda” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik kelamları nedeniyle hakkında soruşturma açılan Kaftancıoğlu, pazartesi günü söz vereceğini de açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.