Judocu Vedat Albayrak’tan Akdeniz oyunları’nda altın madalya

19. Akdeniz Oyunları’nın devam ettiği Cezayir’in Oran kentinde judoda erkekler 81 kiloda Vedat Albayrak, sıkletinde oyunlar şampiyonu olarak kürsüde yer aldı.

Judo karşılaşmalarını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya yakından izleyip, judoculara karşılaşma öncesi muvaffakiyet dileklerini iletti.

İtalyan rakibini waza-ari ile yenerek şampiyon oldu

İHA’nın haberine nazaran; 81 kiloda Vedat Albayrak altın madalya yolunda birinci olarak çeyrek final maçıyla başladı. Bosnalı Bozidar Vucurevic’i waza-ari puanıyla yenerek yarı finale yükselen Albayrak, bu cinste rakibi Fransız Tizie Gnameien’i ipponla yendi ve ismini finale yazdırdı. İtalyan Kenny Komi Bedel’i waza-ari puanıyla yenen Vedat Albayrak altın madalyanın sahibi oldu.

Akdeniz Oyunları judoda son gün karşılaşmalarında yarın bayanlarda 78 kiloda Nurcan Yılmaz birinci tıpta İspanyol Lucia Perez Gomez, +78 kiloda Kayra Sayit; erkeklerde 90 kiloda Mihael Zgank ve 100 kiloda Mert Şişmanlar direkt çeyrek finalde, +100 kiloda Münir Ertuğ birinci cinste Hırvat Marcel Skalec ile müsabakalarına başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.