Joao Pedro Fenerbahçe’de

Fenerbahçe, iki gün evvel İstanbul’a getirdiği Cagliari forması giyen Joao Pedro’yu transfer ettiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, Joao Pedro’nun kendisi ve kulübüyle anlaşamaya varıldığı belirtildi. Cagliari kulübüne transfer bedeli olarak 4.680.000 Avro ödeneceği kaydedildi.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması:

“Profesyonel futbolcu Joao Pedro Geraldino Dos Santos Galvao’nun transferi konusunda kulübü ve kendisi ile mutabakata varılmıştır.

Cagliari kulübüne toplam transfer bedeli olarak 4.680.000 Avro ödenecektir. Transfer bedeline ilaveten, futbolcunun birinci dönemdeki performansına bağlı olarak azami 487.500 Avro bonus bedeli Cagliari Kulübüne ödenecektir.”

“EN ÂLÂ TERCİHİ YAPTIM”

İmzasının akabinde kulüp televizyonuna konuşan Pedro, “Çok büyük bir kulübe geldim. Çok büyük memnunluk yaşıyorum. Eşsiz bir kulüp sahiden, en güzel tercihi yaptığımı düşünüyorum. Birlikte çok memnun olacağız” dedi.

Pedro’ya imzası sırasında eşlik eden Fenerbahçe Yöneticisi Selahattin Baki ise, “Çok kıymetli, mesleği muhakkak olan, Serie A üzere bir ligde skorları belirli olan bir futbolcu. Bizim için değerli bir ayrıntı daha var, Brezilyalı olması. Biliyorsunuz birkaç yıldır kopmuştuk bu kültürümüzden. Çok kıymetli, kıymetli bir futbolcu. Atak gücümüze bir kuvvet katacak. Çok memnunuz, taraftarı görmek istiyor, Fenerbahçe taraftarı onu istiyor, hakikaten iki gündür görüntüleri ile yatıp kalkıyor. Joao Pedro keyifli, biraz evrak işleri uzun sürdü lakin Fenerbahçe ailesinin bir modülü artık. Herkese güzel olsun” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.