İstanbul’da “yanlış adres verdiği” argümanıyla eczacıyı tehdit eden kuşkulu tutuklandı

Eczanenin güvenlik kamerasına yansıyan imajlara nazaran, kuşkulu, annesinin ilaç almak için eczaneyi aradığını lakin eczacı Ayşenur Ören’in yanlış adres tanım ettiğini öne sürdü.

Reçetedeki ilaçları eczacı Ören’den isteyen zanlı, çalışanlara da hakaret etti. Eczane çalışanlarının ikazına aldırış etmeyen kuşkulu, bilgisayara yumruklayarak hasar verdi.

Ören, bu duruma reaksiyon göstererek zanlının eczaneden çıkmasını istedi. Saldırgan davranışlarına devam eden kuşkulu, istediği ilaçları almasının akabinde eczaneden ayrıldı.

Olayın akabinde darp raporu alan eczacı Ören, durumu polise bildirerek şikayetçi oldu. Eczanedeki saldırgan halleri güvenlik kamerasına yansıyan zanlının yakalanması için polis gruplarınca çalışma başlatıldı.

Çalışmalar sonucu gözaltına alınan kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılıktaki sözü sonrası zanlı E.T, tutuklanması talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı.

Şüphelinin, savunmasında emniyette söz verdiğini, bunun gerçek olduğunu ve motamot tekrarladığını söyleyerek, “Annem aradı beni, ilaç almaya gitmişti. Ağlayarak konuşuyordu. Kendisini yanlış yönlendirdiklerini söyledi. Konuta de halsiz gelince de ‘Ben ilacını alırım.’ dedim. İlacı almaya gittim. Annemi neden yanlış yönlendirdiklerini sordum. Özür dilemeye de gidecektim. Antidepresan tedavisi de görüyorum. Çok pişmanım, kendimi affettirmek için elimden geleni yapmaya çalışırım. Babam kucağımda öldü. Anneme düşkünüm. Annemi o halde görünce dayanamadım. Ben birini incitecek bir insan değilim. Yapmış olduğum küfürlerden ötürü da özür dilerim. Ekleyecek diğer bir hususum yoktur.” beyanında bulunduğu öğrenildi.

Hakimlik, zanlı E.T’nin, üzerine atılı “tehdit” suçunu işlediğine dair kuvvetli cürüm kuşkusunun varlığını gösteren somut kanıtların bulunması nedeniyle tutuklanmasına hükmetti.

İstanbul Eczacı Odası saldırıyı kınadı

İstanbul Eczacı Odasından olaya ait yapılan açıklamada, nöbetçi eczaneye gelen kişinin, “eczane adresinin telefonda annesine yanlış tanım edildiğini” öne sürerek, taarruzda bulunduğu belirtildi.

Eczane bilgisayarını yumruklayan saldırganın, eczacı Ayşenur Ören’i darbettiği ve tehditler savurduğu kaydedilen açıklamada, “Yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor, meslektaşımıza ve eczane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türel süreci devam eden soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Bir sefer daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sıkıntılarımızı çözmeye davet ediyoruz.” tabirlerine yer verildi.

Emniyetten açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, güvenlik kamerası imgeleri ile yakını ismine ilaçları aldığı kayıt üzerinden yapılan inceleme sonucu olayı gerçekleştirdiği tespit edilen E.T’nin (30), İçerenköy Mahallesi’ndeki ikametinde yakalandığı bildirildi.

Yapılan araştırmalarda, şüphelinin yakını tarafından eczanenin olaydan bir saat evvel telefonla arandığı, görüşmede zanlının yakınına eczanenin adresinin tanım edildiği, şüphelinin eczaneye gelerek yapılan adres tanımına reaksiyon göstermesinin ardından olayı gerçekleştirdiğinin anlaşıldığı söz edildi.

Gözaltına alınan şüphelinin, “kasten yaralama, tehdit, hakaret ve mala ziyan verme” cürümlerinden isimli makamlara sevk edildiği belirtildi.

İstanbul Valiliği’nden eczane çalışanlarına yönelik şiddete kınama

Valilikten yapılan açıklamada, dün meydana gelen, eczane çalışanlarına yönelik “tehdit”, “hakaret”, “kasten yaralama” ve “mala ziyan verme” olayı şüphelisinin tespiti ve yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, çalışma sonucunda kuşkulu E.T’nin İçerenköy Mahallesi’ndeki ikametinde güvenlik güçlerince yakalanarak gözaltına alındığı ve sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandığı tabir edilerek, “Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet içeren her türlü davranışı esefle kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.