İstanbul’da üniversite öğrencisinin kuşkulu mevti: Başına poşet geçirilmiş halde bulundu

Olay, evvelki hafta Cuma günü saat 23.00 sıralarında Sarıyer Ayazağa’da meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Beykent Üniversitesi Mimarlık kısmı 4. sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşı Rana Gülümser K. ile olaydan bir gün evvel yaşadıkları rezidansa geldi.

Çiftin burada geceyi geçirmesinin akabinde Rana Gülümser K., sonraki gün saat 16.00 sıralarında imtihana girmek için meskenden ayrılarak üniversiteye gitti.

EVE DÖNÜNCE MÜTHİŞ GÖRÜNTÜYLE KARŞILAŞTI

Yaklaşık 1 saat sonra meskene geri dönen Rana Gülümser K., Belice’ye Beyoğlu Cihangir’e gideceğini ve kendisinin de yanına gelmesini istediğini söyledi. Akabinde genç kız Belice’nin yanından ayrılarak yola koyuldu. Bir mühlet sonra Belice’nin gelmemesi üzerine Rana K., evvel onu aradı akabinde da bildiri attı. Gencin cevap vermemesi üzerine merak ederek konuta geri gelen genç bayan, zili çaldı fakat kapıyı açan olmadı.

BAŞINA POŞET GEÇİRİLMİŞ HALDE MEYYİT BULUNDU

Genç bayan bunun üzerine polis takımlarına ihbarda bulunarak ve site güvenliğine bilgi verdi. Kısa müddette olay yerine gelen polis grupları, çilingir yardımıyla içeriye girdiğinde fecî bir görünümle karşılaştı. Salondaki koltukta yatar vaziyette duran genç, başına poşet geçirilmiş halde bulundu. Ayrıyeten gencin çabucak yanı başında ise hastane tipi oksijen tüpü ile bedenine uzanan hortumlar olduğu görüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları, gencin bedeninde yaptığı incelemeler sonucunda hayatını kaybettiğini belirledi.

İFADE İÇİN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Korkunç olayın akabinde polis takımları, ölen gencin kız arkadaşı Rana K.’yı sözünü almak üzere emniyete götürdü. Genç bayan emniyetteki tabirinde, Aziz Can Belice’nin yaklaşık 2 hafta evvel intihar edebileceğini söylediği, kendisini ciddiye almayarak geçiştirdiğini ve oksijen tüpünü gördüğünü lakin Belice’ye ne olduğunu sorduğunda bir şey söylemediğini belirttiğini tabir etti.

CENAZESİNDE AİLESİ FERYAT ETTİ

Öte yandan olay yeri inceleme takımları ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin akabinde gencin cenazesi kesin mevt nedeninin belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Konutta yapılan incelemelerde masanın üstünde ise “kedimi besleyin, düzgün bakın üşümesin” yazılı bir not bulundu. Burada otopsisi tamamlanan genç, ailesinin yaşadığı Mersin’in Yenişehir ilçesindeki cemevinde kılınan cenaze namazının akabinde toprağa verildi. Gencin cenazesinde ailesi ve yakınları feryat etti.

Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.