Hakan Keleş’ten transfer açıklaması! “Ömer Bayram ile ilgileniyoruz”

Keleş, Nef Stadı’nda yapılan maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, açıklamalarda bulundu.

Kazandıkları için çok keyifli olduklarını lisana getiren Keleş, “İlk hafta kendi alanımızda uygun oynamamıza karşın kaybetmiştik. Bugün kazanmak istiyorduk. Nasıl kazanmamız gerekiyorsa o denli oynadık.” dedi.

Galatasaray’ın maça baskıyla başladığını anlatan yeşil-beyazlı kadronun Teknik Yöneticisi, şunları kaydetti:

“İlk 10 dakikada talih da yanımızdaydı. Verdiğimiz birkaç konumu değerlendiremediler. Sonrasında oyuncularım biraz daha rahatladı. Girdiğimiz durumlar var. Daha evvel de golü atabilirdik. Bugün savunma kısmını âlâ yaptığımızı düşünüyorum. Durumlar verdik lakin çok net değildi. Oyuncularım bu maçta gayret kısmını öne çıkardı. Yeni kurulan bir ekibiz, ahenk sürecimiz var. Mütevazi bütçelerle yeterli takımlara ve dev bütçelere karşı yarışmak istiyoruz. Geçen dönem yaptığımız âlâ işleri bu dönem da devam ettirmek istiyoruz. Galatasaray’a geçmiş olsun. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Buradan 3 puanla çıkmak çok sıkıntı. Bundan sonra da sıkıntı olacağına inanıyorum. İnanılmaz bir takım kalitesi var. Bugün oyunun savunma kısmını güzel yaptık, yakaladığımız durumu değerlendirdik ve istediğimiz 3 puanı aldık.”

Hakan Keleş, Galatasaray’ın 4-4-2’ye dönmesini kıymetlendirerek, “Kenarları düzgün kapattık. Merkez hamlelerde etkililerdi ancak çift santrfora dönmek birtakım orta sahayı kaybettiriyor. Gerekli tedbirleri aldık. Galatasaray’ın inanılmaz bir orta alanı var. Ofansif gücü harikulade. Oyuncularım alanları düzgün kapattı.” sözlerini kullandı.

Şu anda 8 yabancı oyuncuları bulunduğunu lisana getiren Keleş, “Kadromuzda 8 yabancı oyuncu olduğu için kural yanlışı yapma ihtimalimiz yok. 4-5 yabancı oyuncu daha almayı düşünüyoruz. Forvet, orta saha ve kenarlara oyuncu alacağız. Uzun vakittir haber beklediğimiz 1-2 oyuncu var. İnşallah hoş bir takım oluşturacağız.” diye konuştu.

Hakan Keleş, Galatasaray’ın oyuncusu Ömer Bayram ile ilgilendiklerini belirterek, “Ömer de bizimle ilgilenirse ortamıza katarız. Kendisiyle çalışmayı istiyoruz lakin oyuncunun bizi tercih etmesi değerli. Bizim üzere Anadolu kulüplerini tercih ederken zorlanıyorlar. Geçen dönem Okan Kocuk geldi, inanılmaz bir performans sergiledi. Şu an Muslera’dan sonra kaleyi koruyacak kişi. Geçen yılki performansı burası için kâfi.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.