Elon Musk: ‘Twitter’ı TikTok üzere eğlenceli ve bilgilendirici yapmak istiyorum’

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın, Twitter’ı satın alma teşebbüsünün akabinde tüm dünyanın gözü Twitter ve Musk ortasında yaşanan gelişmelere çevrilmişti. Musk, şimdi platformu resmi olarak satın almamış olmasına karşın Twitter’da yapmak istediği değişiklikleri lisana getirmekten ise çekinmiyor.

TikTok, bir müddettir toplumsal medya platformları ortasındaki yükselişini sürdürürken bu yükseliş Musk’ın da gözünden kaçmadı.

WebTekno’nun haberine göre; Twitter çalışanlarıyla yaptığı toplantıyla çalışanların sorularını yanıtlayan Musk, tüm sorulara her zamanki açık sözlülüğüyle yanıt verdi. Lakin bu yanıtlarından biri epey enteresan bir yaklaşımın habercisi oldu.

MUSK, TWİTTER’IN 1 MİLYAR KULLANICI MAKSADINA GİDEN YOLU ÇİZDİ

TikTok’un pek çok özelliğinin bilhassa Instagram’da sıklıkla karşımıza çıkmaya başladığı şu günlerde toplumsal medya platformları ortasındaki rekabet de güzelce kızışmış durumda. Lakin Musk’ın satın almak için uğraştığı Twitter, Instagram ve TikTok ortasındaki bu rekabette biraz gölgede kalmış üzere görünüyor.

Musk da bugün Twitter çalışanlarıyla yaptığı soru-cevap aracılığıyla Twitter’ın kullanıcı sayısını 1 milyar barajının üstüne çıkarmak için maksatlarından bahsetti.

Musk’ın açıklamalarının en dikkat çeken kısmı ise TikTok hakkında söylediği “Eğlenceli ve bilgilendirici bir platform, Twitter’ı da bu halde yine yaratabilirsek, büyük bir muvaffakiyet elde ederiz” kelamları oldu.

Musk’a nazaran Twitter, TikTok üzere bir platform haline gelirse 1 milyar kullanıcı gayesine ulaşabilir ve hatta çok daha fazlasını elde edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.