Dünyanın en güçlü telefonu Asus ROG Phone 6D Ultimate bir kez daha gündemde

Oyun dünyasının kabullenmesi gereken bir gerçek var, o da sektör artık sadece konsollar ve bilgisayarlar arasında bölüşülmüyor. Özellikle son 3 yıldır esen bir mobil oyun furyası var ve bu pazar günden güne sektöre ağırlığını koymaya devam ediyor. İşte bu gerçeğin farkında olan teknoloji devleri de, oyun dünyasına yönelik cihazlar geliştirmeye başladı ki bunların en başında da bilgisayar devi Asus tarafından üretilen ROG Phone serisi geliyor.

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro modelleriyle adından sıkça bahsettiren Asus, şimdide de ROG Phone 6D serisiyle gündemde. 6D serisi diyoruz çünkü ortaya atılan son iddialara göre Tayvanlı teknoloji devi, beklenenin aksine hem 6D hem de 6D Ultimate isimli iki akıllı telefonla karşımıza çıkabilir.

Dünyanın en güçlü telefonu Asus ROG Phone 6D Ultimate bir kez daha gündemde

Peki ROG Phone 6D serisinin güçlü modeli olması beklenen Ultimate’de bizleri ne gibi özellikler bekliyor? Öncelikle bu akıllı telefonun şu ana kadar ulaşılmış en yüksek AnTuTu değerine sahip olduğunu belirtelim. Bu yönünü, gücünü aldığı Dimensity 9000+ yonga setine borçlu olan ROG Phone 6D Ultimate, aynı zamanda akıllı telefonlar için geliştirilmiş en iyi soğutma sistemlerinden biriyle gelecek. Asus, her ne kadar odak noktasına oyuncuları koysa da, telefonun kamera ve diğer donanım özellikleriyle her türden akıllı telefon meraklısına hitap edecek niteliklere sahip olduğunu da hatırlatalım. Tayvanlı şirket, her iki modeli de 19 Eylül’de düzenleyeceği çevrimiçi etkinlikle tanıtacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.