Christian Bale, tekrar Batman olmak için tek kaidesini açıkladı

2005’ten 2012’ye kadar Batman rolüyle beyaz perdede görünen Oscar ödüllü oyuncu Christian Bale, bir Batman sinemasında daha rol alması için tek bir kuralı olduğunu söyledi.

“Kara Şövalye” üçlemesinde başrol yer alan Christian Bale, yakın vakitte verdiği bir röportajda tekrar eski rolüne dönmek için tek bir kuralı olduğunu anlattı: “Nolan ile bir mutabakatım vardı. ‘Bunu yapacak kadar şanslıysak, üç sinema çekelim. Ve sonra uzaklaşalım. Çok fazla oyalanmayalım’ dedik. Fakat, Nolan ‘Biliyor musun, anlatacak öbür bir öyküm daha var’ deseydi ve o kıssayı benimle anlatmak isteseydi, katılırdım.”

Bale’ın başrolde yer aldığı ve direktörlüğünü Christopher Nolan’ın yaptığı üçleme; Batman Başlıyor (Batman Begins), Kara Şövalye (The Dark Knight) ve Kara Şövalye Yükseliyor’dan (The Dark Knight Rises) oluşuyor. Nolan ve Bale üçlemeyi tamamladıktan sonra Batman rolünde evvel Ben Affleck ve geçtiğimiz aylarda da Robert Pattinson görüldü.

Pattinson’ın rol aldığı sinema eleştirmenlerden tam not alırken gişede de dikkat çeken bir muvaffakiyet yakaladı. Bale, Pattinson’ı “The Batman”de şimdi görmediğini itiraf etse de kesinlikle izleyeceğini belirterek Pattinson’a övgülerde bulundu: “Robert muhakkak olağanüstü bir aktö. Birbirimize rastladık, biraz konuştuk.”

Bale, şimdi Nolan ile dördüncü bir sinema ile ilgili hiç konuşulmadığını da belirtti. Fakat ünlü oyuncu yakın vakitte öteki bir çizgi roman kainatına girmek üzere. Bale, “Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü”nde (Thor: Love and Thunder) rol alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.