CHP’li Mustafa Adıgüzel: İptal edilen KPSS’nin sorumluları kim?

ÖSYM tarafından hazırlanan KPSS sorularından kimilerinin bir yayınevinin deneme imtihanı sorularıyla birebir olduğu tez edilmiş ve 31 Temmuz’da yapılan imtihan iptal edilmişti. ÖSYM, iptal ettiği KPSS’yi bugün tekrar yaptı.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bugün yaptığı açıklamada, iptal edilen KPSS’ye ait soruşturmaya dikkat çekti.

Adıgüzel, şunları söyledi:

“İptal edilen KPSS’nin sorumluları kim? Bununla ilgili bir soruşturma başlatıldı lakin şimdi sonuç alınamadı. Bir günah keçisi bulup da bütün hatası ona atacaksanız bunu hiç yapmayın. Zira temel sorumluların en zirvedekiler olduğunu biliyoruz.

Adaylar dahil ziyan gören herkesin tüm masraflarının da tazmin edilmesini istiyoruz. Yalnızca yeni müracaatlarda harç parası alınmaması bu sıkıntıyı çözmez. Zira yol parası, yemek parası ve konaklama parası ödediler; yalnızca kendileri değil, aileleri ile birlikte. Bunların hükümet tarafından aileleriyle beraber… Keza kamunun da başta kitapçık parası olmak üzere pek çok masrafı oldu. Tüm bunların sorumlulardan tazmin edilmesi lazım.

Bu makûs idarenin bu işten sorumlu olduğunu biliyoruz. Tekrar bir günah keçisi bulup bu işi kapatmaya kalkmayın. Türel süreçleri de takip edeceğiz. Bununla ilgili de bir soru önergesi hazırladık. Bakanlığa vereceğiz ve sonuçlarını bekleyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.