Beyoğlu Belediyesi ve İşin Olsun istihdama katkı için güç birliği yaptı

Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net arasında iş birliği anlaşması imzalandı. İş birliği kapsamında, Beyoğlu ve çevresinde yaşayan ve iş arayan adaylar, Kariyer.net’in mavi yaka iş ve eleman aramayı dijital hale getiren İşin Olsun uygulaması sayesinde, evlerinin yakınındaki işlere kolayca ulaşarak hızlıca iş bulabilme fırsatı yakalayacak. 7 milyon aday ve 600 bin işverene ulaşan İşin Olsun uygulamasının sunduğu fırsatlardan Beyoğlu Belediyesi İstihdam Merkezi Kariyer Beyoğlu’na başvuran adaylar ve işverenler yararlanabilecek.

 

Kariyer.net bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin lokasyon bazlı ilk ve en büyük istihdam platformu İşin Olsun ile Beyoğlu Belediyesi bünyesindeki İstihdam Merkezi Kariyer Beyoğlu, bölgedeki istihdama katkıda bulunmak amacıyla önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği ile Beyoğlu bölgesinde yaşayan ve iş arayan adaylarla eleman arayan işverenlere, hızlı ve kolay istihdam fırsatları sunulacak.  Kariyer.net’in 7 milyon kişi tarafından indirilen ve 600 bin işverene ulaşan uygulaması İşin Olsun’un imkân ve fırsatlarından artık Kariyer Beyoğlu’na başvuruda bulunan adaylar ve eleman arayan işverenler de yararlanacak. İşin Olsun uygulaması lokasyon bazlı iş arama ve işverenlere telefonla direkt ulaşma imkânı tanıyor. İşverenler ise uygulama üzerinden iş ilanlarını ücretsiz olarak yayınlayabiliyor.

 

Beyoğlu Belediyesi ile İşin Olsun arasındaki iş birliği anlaşması, 23 Mart Çarşamba günü Beyoğlu Belediyesi’nde düzenlenen törende Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Kübra Gülal ve Kariyer.net Satış Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıkoğlu tarafından imzalandı. İş birliği ile ilgili olarak Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Kübra Gülal şunları söyledi: “Beyoğlu Belediyesi olarak Türkiye’de ilk kez Kariyer Beyoğlu ofisimizde uyguladığımız “Yerinde istihdam” modeliyle Beyoğlu’nda iş arayan gençlerimizi, vatandaşlarımızı Beyoğlu sınırları içerisindeki işverenlerimizle buluşturuyoruz. Kariyer Beyoğlu istihdam merkezimizde bugüne kadar pek çok insanımıza yeni kapılar açtık. Özellikle turizm sektörünün kalbi olan Beyoğlu’nda ülkemizin en önemli turizm yatırımları Galataport ve Tersane İstanbul’un da hizmet vermeye başlamasıyla daha fazla vatandaşımıza bölgemizde istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla bugün istihdam alanında ülkemizin önde gelen markası Kariyer.net ile “İşin olsun” uygulaması üzerinden bir iş birliği protokolüne imza atıyoruz. Türkiye’nin ilk online istihdam ofisiyle ilklerin şehri Beyoğlu’muzda gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde önümüzdeki günlerde istihdam alanında daha hızlı sonuçlar alacağımızı umuyoruz.  İş birliğimizin Beyoğlumuz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kariyer.net’e de “İşin olsun” platformu üzerinden gerçekleştirdikleri bu destek için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.“

 

Uğur Sağlıkoğlu: ‘2 milyona yakın kişi İşin Olsun ile işini buldu’

Kariyer.net Satış Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıkoğlu Türkiye’nin ilk online işe alım platformu olarak 23 yıldır Türkiye’de istihdama katkı sağlamak için çalıştıklarını söyleyerek şöyle devam etti: 

 

“İşsizlik sadece ülkemizde değil dünyada önemli bir sorun. Bu sorunun üstesinden gelmek için istihdam yaratmak kadar, doğru adayla doğru işi buluşturabilmenin de çok önemli olduğuna inanıyoruz. Kariyer.net olarak dijital teknolojileri kullanarak doğru adayı doğru işle buluşturma ve böylece istihdama katkı sağlama misyonuyla hareket ediyoruz. Mavi yaka iş ve eleman aramayı dijital hale getiren İşin Olsun uygulamamızı da 2017 yılında bu misyonla hayata geçirdik. Bugüne dek Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 2 milyon kişi yeni işini İşin Olsun ile buldu. Aylık 7,5 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği platformumuza 5 yılda 81 milyondan fazla kişi iş başvurusunda bulundu. 600 binden fazla işveren eleman ihtiyacını karşılamak için İşin Olsun’a ilan verdi. 5 yıldır yeni işe ihtiyaç duyan insanların iş arayışına, işverenlerin de aradıkları adaylarla buluşmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Beyoğlu Belediyesi ile yaptığımız iş birliği ile Beyoğlu ve civarında yaşayan ve iş arayan mavi yaka adayların iş bulmalarını hızlandıracağımıza, işverenlerin de eleman açığını doğru adaylarla ve çok daha hızlı kapatmalarına yardımcı olacağız. Böylece bölgedeki istihdama da olumlu katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. İş birliğimizin tüm Beyoğlu’na ve Beyoğlulara hayırlı olmasını dileriz.”

 

Kariyer Beyoğlu’nun ilanları İşin Olsun’da!

Yapılan iş birliği kapsamında Kariyer Beyoğlu, Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı İstihdam Merkezi’ne gelen aday ve işverenleri İşin Olsun’a yönlendirecek. İşveren açısından süreç, Kariyer Beyoğlu’nun adayları değerlendirmek istediği pozisyonla ilgili İşin Olsun uygulamasında ilan yayınlamasıyla başlayacak. İşverenler, ihtiyaç duydukları pozisyonları Kariyer Beyoğlu’na bildirecek ve iş ilanları İşin Olsun uygulamasında Kariyer Beyoğlu’na ait hesapta yayınlanacak ve iş ilanları tüm Beyoğlu halkının başvurularına açık olacak. 

 

Kariyer Beyoğlu yetkilileri ilana başvuran adaylarla doğrudan iletişime geçebilecek, uygun adaylarla görüşme yaparak ilgili işverenlere adayları yönlendirecek. İş arayan olarak Kariyer Beyoğlu’na başvuruda bulunan adaylar ise İşin Olsun uygulamasına yönlendirilerek üye olma ve süreç hakkında bilgilendirilecek.

 

İşin Olsun uygulamasından halihazırda Beyoğlu ve çevresinde iş başvurusunda bulunan aday sayısı 41.359, eleman arayışında olan işveren sayısı ise 5.034. Bölgede en çok Garson, Temizlik Görevlisi, Komi, Motorlu Kurye ve Barista pozisyonları için eleman aranırken; en çok başvuru alan pozisyonlar Garson, Temizlik Görevlisi, Aşçı, Kasiyer ve Bulaşıkçı olarak sıralanıyor. Beyoğlu bölgesinde şu an için 1.107 aktif iş ilanı bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.