Beyaz Yastıkların Sırrı Ortaya Çıktı! Bu Prosedür Sayesinde Sararmış Olan Yastıklarınız Bembeyaz Olacak!

Uzun bir günün akabinde başınızı taze, pak ve beyaz bir yastığa yaslamaktan daha güzel bir şey yoktur. Ne yazık ki, beyaz yastık kılıfları süratle sararır. Bu nasıl mümkün olabilir? Sarı yastıkların nedeni çok kolaydır. Uykumuz sırasında büyük ölçüde nem kaybederiz, yaklaşık yarım litre. Bu nemin büyük bir kısmı yatakta biter ve çok çabuk sararır. Çok terlediğiniz beyaz bir gömleğe benzetebilirsiniz; koltuk altının etrafındaki alan ekseriyetle sarıya döner.

Yıkama hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bu usul sayesinde tekrar parlak ve beyaz yastıklar elde edebilirsiniz. İşte ayrıntılar.

KİRLİ VE SARI YASTIKLAR

Tabii ki yüzümüzün gözenekleri de kirle dolu ve bu da yastıklara da bulaşıyor. Sonuç: kirli, lekeli ve sarı yastıklar. Bu ekseriyetle çamaşırlarda temizlenemez, zira yastığın rengi çok değişmiştir. Fakat artık ümitsizlik muhtemelen bu sorun çözmek için mutfak dolabınızda gerekli olan gereçleriniz var!

GEREKLİ OLAN MALZEMELER

250 ml sıvı deterjan
Normal deterjanınız
125 ml beyaz sirke
150-200 gram paklık sodası

NASIL YAPILIR?

Tüm materyalleri bir kaba koyun ve yaklaşık 700 ml sıcak su ile karıştırın. Bu karışımı çamaşır makinenizin tamburuna koyun ve yastık kılıflarını çamaşır makinesini atın. Akabinde, yastıklarınızı kurutucuda yahut kurutma rafında kurutun. Bundan sonra sararmış olan yastıklarınız yine parlak ve beyaz olacak!

İpucu: Elbette bu karışımı öteki beyaz çamaşır cinsleri için de kullanabilirsiniz! Beyaz bir yorgan, beyaz çarşaflar yahut beyaz havlular düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.