Bağcılar’da personel ve işveren arbedesi

İstanbul Bağcılar’da 100. Yıl Mahallesi’nde dokumacılık atölyesinde çalışan bir emekçi, vazife yerini değiştiren işverenine reaksiyon gösterdi.

Konunun üzerine işvereni Kadir Sakçı’yla tartışan personele, birebir odada bulunan bir kişi saldırdı. İşverenin yeğeni olduğu öğrenilen kişi, personelin yüzüne başıyla vurdu.

Akrabalarıyla baskın yaptı

İşçi oradan ayrıldıktan bir müddet sonra, bu kere akrabalarıyla birlikte geldi. Taraflar ortasında arbede yaşandı.

3 yaralı

DHA’nın haberine nazaran; polis grupları tarafları sakinleştirmeye çalışırken, hengamede yaralanan 3 kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

Patronu da emekçinin meskenini taşladı

Kavgadan sonra, bu kere işveren akrabalarıyla birlikte çalışanın oturduğu meskene giderek, küfür ve hakaret ederek, taş ve sopa fırlattı.

Evdekilerde saksı ve çeşitli eşyaları aşağıya attı. Polis takımları bu kere emekçinin konutuna geldi. Hengame bir defa daha ayrıldı.

“Gözleri kararmıştı öldüreceklerdi”

Mahalle sakini Hilal Acısu, “Kavga vardı bakalım dedik, taşlar fırlatılınca içeri girdik. Herkes koştu. Sonra buraya geldiler, konuta gidince onlar da peşinden gitti, cama taş ve makas attılar. Konutu bastılar, gözleri kararmıştı öldüreceklerdi” dedi.

“Camı çerçeveyi taşladılar”

Esnaf Murat Deligözoglu, “Taşlar, sopalar, bıçaklar iki taraf birbirine girdi. Camı çerçeveyi taşladılar. Biz esnaf olarak kepenkleri indirmek zorunda kaldık. Polisler bile olaya müdahale edemedi. TOMA’lar geldi. Yaralılar hakkında bilgimiz yok” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.