Ankara’da selde kaybolan arıcıyı 350 kişilik takım arıyor

Ankara’da cumartesi günü sağanak sonrası Altındağ ilçesindeki Tatlar Deresi’nin taşması sonucu aracıyla sele kapılan İlkay Yiğit (27) ile dün Akyurt ilçesinde sel sularından kaçmaya çalışırken kalp krizi geçiren Mustafa Demirel (67) ve selde elektrik akımına kapılan Muhammed Şahin (21) vefat etti. Altındağ’da arıcılık yapan Ramazan Gök de Tatlar Deresi’nin taşmasıyla sel sularına kapılarak kayboldu. Cumartesi günü başlatılan arama çalışmaları, 3’üncü günde de devam etti. AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), itfaiye ve sivil toplum kuruşlarının dayanağıyla gerçekleştirilen arama- kurtarma çalışmaları, dere yatağı boyunca 15 kilometrekarelik bölgede ve Çubuk Barajı rekreasyon alanında sürdü. Arama çalışmalarında özel eğitimli köpekler de kullanıldı. Aramalardan şimdi sonuç alınamadı.

‘3 KÜME HALİNDE ÇALIŞMA YAPILIYOR’

DHA’nın aktardığına nazaran bölgede inceleme yaparak basın mensuplarına açıklamada bulunan AFAD Lideri Yunus Sezer, “Tatlar Deresi’nin taşması sonucu burada genç bir kardeşimiz hayatını kaybetti. Bir vatandaşımızın da suya kapıldığı istikametinde ihbar var. Yaklaşık 2 gündür ağır bir arama faaliyeti devam ediyor. Burada AFAD koordinesinde 350 kişilik bir grup vazife yapıyor. Bölgede 3 küme halinde çalışma yapılıyor. Şu an arama yapılan yer son nokta. Şayet üstteki alanlarda rastlanamazsa son nokta burası, Çubuk Barajı. Burada olma ihtimali çok yüksek lakin arkadaşlarımız bütün noktalarda arama çalışmalarını hassasiyetle, titizlikle devam ettiriyorlar” diye konuştu.

Yurt genelinde ağır yağışların tesirli olduğunu, birden fazla kentte sel ve su baskınlarının meydana geldiğini kaydeden Sezer, “Bu ağır yağışlar bugünden sonra da devam edecek. Vatandaşlarımızın meteorolojik ihtarları takip etmesi ve risk oluşturacak alanlardan bilhassa dere yataklarından uzak durmalarını değerle rica ediyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.