Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu: Ateşten gömlek giydim

Spor Toto Muhteşem Lig’de küme düşen Altay’da bu dönem dördüncü teknik yönetici olarak misyon alan Sinan Kaloğlu, siyah-beyazlı kulüpte misyona gelerek ateşten gömlek giydiğini söyledi. Birinci teknik yöneticilik tecrübesini yaşadığı siyah-beyazlı kulübün tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Sinan Kaloğlu, “Bu vazifeye beni layık gören kulübüme teşekkür ederim. Altay kendi kulübüm. Davet geldiği vakit hiçbir menfaatim olmadan, hiç düşünmeden Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki (TFF) misyonumu bırakarak ateşten gömleği giyecek yüreği gösterdim. ‘Yüzde 1 bile umut varsa kovalayacağım’ dedim. Bu çağrıyı görmezden gelemezdim. Maddiyat konuşmadan direkt teklifi kabul ettim. Bana burada nasıl iş düşerse ben daima misyona hazırım” dedi.

Futbolu bıraktıktan sonra 5 yıl Avrupa’da hem futbol hem lisan eğitimi aldığını anlatan teknik yönetici Kaloğlu, “Bu süreçte Almanca ve İngilizce’yi bitirdim. UEFA B ve A lisanslarını aldım. Fortuna Düsseldorf altyapısında çalıştım. Son olarak TFFde antrenör eğitimcisi olarak vazifeye başladım. Amacım çok büyük. Futbolculuğumda olduğu üzere antrenörlüğümde de maksadım Avrupa çapında bir Türk teknik yönetici olmak” diye konuştu.

Misyona geldiğinde şiddetli bir fikstürle karşılaştığını belirten Sinan Kaloğlu, “Demoralize olan bir grup vardı. Oyuncuların modunu yükseltmek kolay olmadı. Biz yeterli çaba ettik. Ben Altay armasını yere değdirmek istemedim. Altay bizimle en çok koşan 3’üncü grup oldu. Bu uğraş takdire şayandır” bildirisi verdi.

“HÜCUM SINIRINDA PROBLEM YAŞADIK”

Golcü Paixao’nun takım dışı kalması, Rayan ve Bamba’nın maç eksiği nedeniyle atak sınırında kasvet yaşadıklarını belirten teknik yönetici Sinan Kaloğlu, “Ramazan ayında oruç tutması Rayan’ı etkiledi. Bu durum bizi farklı arayışlara itti. Diziliş olarak 3’lüye savunmaya döndüm. Top bizdeyken 3-4-3, 3-5-2 üzere formasyonları yaptık. Top rakipteyken 5-3-2, 5-3-1-1 üzere olduk. Gençlere talih verdik. Ligin en uygun ekiplerine karşı gayret ettik. Birinci bölgeden ikinci ve üçüncü bölgeye paslarda lig 6’ncısı olmuşuz. Paslı geçişlerde 21 kadronun olduğu ligde 6’ncı olarak çok âlâ iş yapmışız. Bizi üçüncü bölgedeki oyuncuların eksikliği sonuca götürememiş. Son ana kadar çabamızı sürdürmük ancak maalesef olmadı” yorumu yaptı.

“KULÜBÜN İDEOLOJİSİ OLMALI”

Altaylı taraftarlara dayanakları için teşekkür eden Sinan Kaloğlu, “Onlar ismine da üzülüyoruz. Her kulübün bir ideolojisi, karakteri olması lazım. Gelen oyuncular ve hocalar bilmeli ki kulübün karakteri bu. Doldur-boşalt ile günü birlik başarılarla olmuyor. Mukavelem sürüyor ancak durumum aşikâr değil. Seneye 1’inci Lig için transfer yasağımız var. Yeni gelecek idare yasağı açacak mı açmayacak mı meçhul. Gayesi yeni gelecek idare belirleyecek. Altay sahipsiz kalmaz. Uygun şeylerin olacağını düşünüyorum. Ben buna inanıyorum” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.