AK Partili Turan: Çalışanları tehdit etmek, büyük acizliktir

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı hasebiyle Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesindeki 38’inci Karabiga Priapos Deniz Şenliği aktifliklerine; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Küme Lider Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale Vilayet Lideri Naim Makas, Çanakkale Vilayet Genel Meclisi Lideri Nejat Lider, Biga Belediye Lideri Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Lideri Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Lideri Adnan Pastırmacı, siyasi parti liderleri, STK temsilcileri, kurum müdürleri, muhtarlar, denizciler ve çok sayıda kişi katıldı.

Çanakkale’nin tarih, turizm ve tarım kenti olmasının yanında 671 kilometrelik kıyı şeridiyle değerli balıkçılık kenti olduğunu belirten AK Parti’li Turan, kentin her bir ilçe ve beldesine hizmet etmenin kendileri için büyük onur olduğunu söyledi. Turan, Karabiga’nın eylül ayında doğal gaza kavuşacağını ve yazlık belde olmaktan çıkacağını belirtti.

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercümanı hakkındaki kelamlarına de reaksiyon gösteren AK Parti’li Turan, “Devlet- millet omuz omuza her zorluğu aşarız. 15 Temmuz’u daha geçtiğimiz gün hatırladık, şehitlerimizi yad ettik. Devlet ve millet daima birlikte ne çok oyun bozacağımızı gördük. Bakmayın birileri iftira atacak, birileri FETÖ’nün ekmeğine yağ sürecek, ‘tiyatro’ diyecek, ‘kontrollü darbe’ diyecek; kim ne derse desin. lakin bu meydandan haykırıyorum ki tüm dünyaya demokrasi nasıl korunur, kollanır, başkanıyla milletiyle nasıl dik durulur, nasıl yol yürünür; göstermiş olduk. Yanlış yapanlara müsaade vermeden, fırsat vermeden asla bir daha bu ülkede demokrasinin kesintiye uğramayacağı bir devri başlatmış olduk. 15 Temmuz şehitlerimizi anarken darbe teşebbüsünü, terör örgütlerini lanetlerken törenlerimiz varken, maalesef birileri Cumhurbaşkanı’mızın yanındaki tercümanlara, çalışanlara laf atacak kadar devlet adabından ne kadar uzak olduklarını göstermiş oldular. Bizimle arbede edin, bizimle siyasi savaş yapın; ancak çalışanları tehdit etmek, büyük bir acizliktir. Bunu yapmayın. Bu meydandan söylüyorum; gelin bizimle savaşın, siyasi polemik yapın, arbede yapın; fakat bu memleketin birliğine, beraberliğine, dirliğine ziyan verecek, terör örgütlerini sevindirecek adımlar atmayın” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.