Activision Call of Duty: Warzone’un Fişini Çekmeye Hazırlanıyor

Çıktığı dönemde büyük hit olan, battle royale türüne yeni bir soluk getiren ve oyunculardan iyi eleştiriler alan Call of Duty: Warzone’a yakın zamanda veda edeceğiz zira oyun tamamen kapatılıyor.

2020 yılında piyasaya sürülmüş olan Call of Duty: Warzone kısa sürede büyük bir başarı yakalamıştı.

Oynaması tamamen ücretsiz bir battle royale oyunu olarak karşımıza çıkan yapım Call of Duty markasının gücünü de arkasına alarak oyuncuların göz bebeği haline gelmişti.

Call of Duty: Warzone 2.0 ile ise ilk oyundan yaklaşık 2 yıl sonra tanıştık.

Yeni eklenen özellikler ve geliştirilmiş oyun tecrübesi ile ilk oyundan ayrışan Call of Duty: Warzone 2.0’ın çıkışının ardından ilk oyuna olan ilgi de haliyle azaldı. Ancak Activision bu düşüşe rağmen ilk oyunun sunucularını açık tutmaya devam ediyordu.

Call of Duty: Warzone için yolun sonu göründü.

Activision kanadından yapılan açıklamaya göre şirket oyunun tüm sunucularının fişini yakında çekmeye hazırlanıyor. Kısacası artık oyuna hiçbir şekilde erişmek mümkün olmayacak. Bu hamle ile birlikte zaten az sayıda kalan Call of Duty: Warzone oyuncusunun da Call of Duty: Warzone 2.0’a aktarılması planlanıyor.

Peki Call of Duty: Warzone ne zaman kapanıyor?

Oyun ile vedalaşmak için hala biraz daha vaktimiz var. Activison Call of Duty: Warzone sunucularının fişini 21 Eylül tarihinde çekecek. Bu tarihin ardından oyuna erişmek mümkün olmayacak. Satın alınmış kozmetik ögeler ise Modern Warfare, Black Ops Cold War ve Vanguard oyunlarda kullanılmaya devam edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx